نقــد رســــانــه

باز مهندسی افکار عمومی در باز نشر اخبار رسانه ای

نقــد رســــانــه

باز مهندسی افکار عمومی در باز نشر اخبار رسانه ای

در مهندسی افکار عمومی،
علاوه بر تنوع رسانه ها،
هم افزایی
در اقناع مخاطبِ هوشمند نیز،
لازم است.

کلمات کلیدی
آخرین نظرات
پیوندهای روزانه

بعد از سرلشکر سلیمانی٬ ملک عبد الله هم پیام داد

اول سر لشکر سلیمانی پیام داد
بعد ملک عبد الله
پیام سرلشکر سلیمانی با همراه لعن به
ظالمین٬
ساکتین٬
مانعین٬
و خائنین بود.

پیام ها را بخوانید و مقایسه کنید...

  ملک عبد الله بعد از سلیمانی
 
اول از سرلشکر قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس
دوم از پادشاه سعودی حجاز

بعد از پیام سرلشکر قاسم سلیمانی به مقاومت فلسطین و لعنت فرستادن به ظالمین٬ ساکتین٬ مانعین٬ و خائنین؛ ملک عبد الله پادشاه سعودی حجاز هم پیام داد. دو پیام را بخوانید و مقایسه کنید 


زمین و آسمان و دریا٬ جهنم صهیونیستها


تاریخ خبر : پنج‌شنبه 1393.05.09 - 12:09 متن کامل پیام سرلشکر سلیمانی به مقاومت؛ زمین و آسمان و دریا را برای صهیونیست‌ها جهنم می‌کنیم تسنیم/ سرلشکر قاسم سلیمانی در پیامی به فرماندهان و مردم غزه تصریح کرد ما تأکید می‌کنیم که در اصرار برای پیروزی مقاومت و بالابردن آن تا پیروزی ادامه خواهیم داد تا اینکه زمین و آسمان و دریا برای صهیونیست ها تبدیل به جهنم شود. سرلشکر قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران درخصوص حوادث غزه و جنایت‌های رژیم صهیونیستی پیامی صادر کرد که متن کامل این پیام به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم
أّلا تقاتلون قوماً نکثوا أیمانهم وهموا بإخراج الرسول وهم بدؤوکم أول مرة أتخشونهم فالله أحق أن تخشوه ان کنتم مؤمنین..(سوره مبارکه التوبة 13).

عزیران فلسطین، تمامی فلسطین و در غزه پایمرد و مقاوم... سلام بر شما از قلب و رحمت و برکات پرودگار بلند مرتبه. ای کسانی که در این لحظات باشکوه از تاریخ امت و آزادگی انسانیت، زیباترین نشانه های مقاومت و مقابله با دشمنی ستمکارانه بر ملت فلسطینی قهرمان ما را درغزه می نویسید... ای کسانی که به دشمن اشغالگر و توطئه گران همراه او از دور و نزدیک درس مبارزطلبی و مبارزه برای حق و کرامت را می دهید. فلسطین آن قلب تپنده ای است که خون را در رگ های بشریت جاری می‌کند تا به انسانیت حیاتی جدید را در هر زمان تقدیم کند. فلسطین به جهان سعادت را هدیه می کند و با خون فرزندان و کودکان مظلومش خوشه های آزادی و آزادگی را آبیاری می کند، وجدان ها را تکان می دهد و ملت ها را از خواب عمیق خود بیدار می کند. فلسطین در این برهه از زمان، حد فاصل بین حق و باطل، ستم و عدالت و ظالم و مظلوم است. فلسطین آتشفشانی الهی است که نمی توان آن را جز با نابودی اشغالگر غاصب خاموش کرد. سلام خدا بر این زنان و مردان محکم و مقاوم که پرچم انسانیت پاک و مطهر را بالا بردند و با پایمردی شان، رایت اسلام را بر فراز نشاندند. رحمت و غفران خدا بر شهدا؛ شهدای فلسطین و مقاومت. سلام بر فرماندهان مقاومت که نام های خود را با حروف شرف در تاریخ فلسطین ثبت کردند؛ فرماندهانی که سازش نمی پذیرند و در برابر فشارهای تسلیم و توطئه های تسلیم پذیری، عقب نشینی نمی‌کنند. سلام بر برادران من، سران سیاسی حماس و جهاد اسلامی و همه گروه های مقاومت... سلام و درود به فرماندهان و مقاومان در گردان‌های قسام، گروهان‌های قدس، ابوعلی مصطفی، شهدای الاقصی و تیپ ناصر صلاح الدین و همه مجاهدان و جنبش های مقاومت در روی زمین.

منظره‌های دردناک فلسطین قلب‌های ما را خون می‌کند و سینه‌هامان را اندوه شدید در بر می‌گیرد؛ اندوهی که در جوهره خود خشم عمیق را دارد؛ خشمی که جام آن در زمانی مناسب بر سر صهیونیست‌های جنایتکار خواهد ریخت.

 لعنت خدا بر آنکه بر شما ستم کرد و می‌کند...

 لعنت خدا بر هر ظالمی که از این رژیم جنایتکار دفاع کرد و می‌کند؛ از آن حمایت کرد و می‌کند و به ویژه در رأس این ستم جهانی، آمریکا...

 لعنت خدا بر هر کس که راه های امدادرسانی را به روی شما بست و با صهیونیست ها در جنایت‌هایشان شریک شد.

لعنت خدا بر هر کس که اندوه شما و تلخکامی تان را می‌بیند و با سکوت بزدلانه اجازه قتل ملت مظلومتان را می‌دهد.

تمام جهان بداند که خلع سلاح مقاومت، جوسازی باطلی است؛ وهمی است که محقق نمی‌شود؛ رویاهایی که در بیداری تعبیر نمی‌شوند و آرزوهایی که به گورها برده خواهند شد.

ما در محضر خدای عزوجل، با شهدا عهد می‌بندیم که بر عهد خود پایبند بمانیم و دگرگونه نشویم؛ همانگونه که بودیم و هستیم به تکلیف دینی خود در حمایت از مقاومت عمل کنیم؛

 ما تأکید می کنیم که در اصرار برای پیروزی مقاومت و بالابردن آن تا پیروزی ادامه خواهیم داد تا اینکه زمین و آسمان و دریا برای صهیونیست ها تبدیل به جهنم شود و قاتلان و مزدوران بدانند که حتی یک لحظه هم از دفاع از مقاومت، حمایت آن و پشتیبانی ملت فلسطین دست برنخواهیم داشت و تردیدی در این امر نخواهیم کرد.

 به همه یادآوری می کنیم که ما عاشقان شهادتیم و شهادت در راه فلسطین و در مسیر قدس، آرزویی برای هر مسلمان شریف است و بلکه آزادگان به این امر افتخار می‌کنند. در این لحظه مهم در تاریخ امت مان، می‌گوییم و همه براداران را توصیه می‌کنیم که تفنگ و سلاح و خون و کرامت خود را در دفاع از انسانیت و اسلام که در فلسطین خلاصه شده است، به کار گیرند؛ به جای اینکه با یکدیگر بجنگند، جنگی که دشمنان را شاد می کند و توان‌ها (در جبهه خودی) را می‌زداید. وحدت برای فلسطین، دشمنان را دچار وحشت و تمام جهان را برای غاصبان آن ناامن می‌کند.

سربلندی، اعتلا، پیروزی و توفیق الهی برای همه زنان و مردان مجاهد و مقاوم و شجاع و صبور در راه فلسطین عزیز آرزو دارم.

واقتلوهم من حیث ثقفتموهم وأخرجوهم من حیث أخرجوکم (البقرة 191). قاتلوهم یعذبهم الله بأیدیکم ویخزهم وینصرکم علیهم ویشف صدور قوم مؤمنین(التوبة 14)... منبع: http://www.khorasannews.com/OnlineNews.aspx?newsid=916131ملک عبدالله: تروریسم به نام دین شرم آور است / شاهد قتل عام در فلسطین هستیم

شفقنا - ملک عبدالله بن عبد العزیز آل سعود طی سخنانی که از تلویزیون دولتی سعودی پخش شد، با اشاره به رویدادهای غزه، ضمن هشدار نسبت به گسترش تروریسم در منطقه از جمله تروریسم دولتی ، از جامعه بین المللی خواست به مسوولیت های خود در این زمینه عمل کند.   به گزارش شفنقا از العربیه متن سخنان ملک عبدالله بن عبدالعزیز آل سعود به این شرح است:  


بسم الله الرحمن الرحیم
والصلاة والسلام على من لا نبی بعده سیدنا محمد وعلى آله وصحبه أجمعین. خواهران و برادران گرامی عرب و مسلمان السلام علیکم ورحمة الله وبرکاته:   با قلبی مؤمن به گفته حق تعالی در کتابش: «واتقوا فتنة لا تصیبن الذین ظلموا منکم خاصة واعلموا أن الله شدید العقاب» (و از فتنه ‏اى که تنها به ستمکاران شما نمى‏ رسد بترسید و بدانید که خدا سخت‏ کیفر است. ) ، ونیز گفته خداوند جل جلاله : «والفتنة أشدُ من القتل» (فتنه از قتل بدتر است). می گویم که این فتنه زمینه مناسبی در دو جهان عرب و اسلام برای خود یافته است. غرض ورزانی که کینه امت ما را در دل دارند توانستند همه زمینه ها را برای آن (فتنه) مهیا سازند تا جایی که گمان کرد که توان یافته و قدرت گرفته است از این رو خراب کاری و ترور را در جهان آغاز کرده، هرچه بیشتر در باطل غرق شده و گفته خدواند جبار مقتدر را که می گوید: «بل نقذف بالحق على الباطل فیدمغه فإذا هو زاهق» (بلکه حق را بر باطل فرو مى‏افکنیم، پس آن را در هم مى‏شکند، و بناگاه آن نابود مى‏گردد.) نادیده گرفته است.   آنچه که تروریست ها به نام دین به آن دست می زنند، جان هایی که خدواند حرمت آنها را نگه داشته می گیرند و سپس تصاویر اجساد مثله شده کشته شدگان را با افتخار منتشر می کنند، شرم آور و ننگ آور است. همه این اعمال به نام دین صورت می گیرد در حالی که دین با این رفتارها مخالف است . آنها چهره زیبا و انسانی اسلام را زشت نشان داده اند، در نتیجه اعمال، رفتار، طغیان و جنایت های خود انواع صفات زشت را به اسلام چسبانده اند، بطوریکه هر آنکه اطلاعی از حقیقت اسلام نداشته باشد چنین گمان می کند که هر آنچه از این خیانتکاران سر می زند بازگو کننده رسالت پیامبر رحمت صلى الله علیه و سلم است که خدواند در کتابش درباره مقام وی فرموده: «وما أرسلناک إلا رحمة للعالمین .» (و تو را جز رحمتى براى جهانیان نفرستادیم.)   از سرزمین وحی و خاستگاه رسالت اسلام محمدی (ص) رهبران و علمای امت اسلامی را دعوت می کنم تا وظیفه خود در برابر کسانی که تلاش می کنند اسلام واقعی را بربایند و با افراط گرایی، نفرت و تروریسم چهره واقعی این دین مبین را مخدوش کنند، بایستند و از بیان سخن حق هراسی از هیچ سرزنش کننده ای نداشته باشند.   امت اسلامی ما در حال گذر از یک مرحله تاریخی بحرانی است و تاریخ علیه کسانی که با راه اندازی فتنه به منظور ایجاد تفرقه میان امت و لکه دار کردن چهره واقعی اسلام ناب به ابزاری برای دشمنان تبدیل شده اند، گواهی خواهد داد.  

علاوه بر همه این مشکلات، ما شاهد ریخته شدن خون برادرانمان و قتل عام دسته جمعی آنها در فلسطین هستیم. قتل عامی که هیچکس از آن مستثنی نمی شود و جنایت های ضد بشری که به هیچ نوع تعهدی اخلاقی یا انسانی پایبند نیست. امروز ترویسیم در شکل های مختلفی عرضه اندام کرده، گاهی از سوی گروه ها و سازمان ها افراطی یا دولت ها که خطر آنها با توجه به امکاناتی که دارند، به مراتب بیشتر است.   همه اینها روبروی دیدگان جامعه بین الملل و همه نهادها و سازمان های آن از جمله سازمان های حقوق بشری روی می دهد. اما جامعه بین الملل درحالی که شاهد همه این رویدادها در منطقه است هنوز سکوت کرده، و گویی نسبت به آنچه اتفاق می افتد بی تفاوت است. سکوت جامعه بین الملل در برابر این حوادث هیچ توجیهی ندارد. غافل از اینکه این سکوت به ظهور نسلی منجر خواهد شد که جز خشونت به هیچ چیز دیگری اعتقاد ندارد. نسلی که به صلح یا گفت و گوی تمدن ها ایمان ندارد، بلکه به برخورد تمدن ها ایمان خواهد آورد.   هنگامی که ما با هدف هماهنگی مطلوب میان کشورها برای مبارزه مشترک با تروریسم پیشنهاد تاسیس چنین مرکزی (مبارزه با تروریسم) را داده بودیم در آغاز بسیاری از دعوت ما ابراز خرسندی کرده و پیشنهاد را تایید کردند. اما بعدها به دلیل عدم تعامل و همکاری جامعه بین الملل نتوانستیم به آرزویمان برای تاسیس چنین مرکزی جامه عمل بپوشانیم.   اینک به همه کسانی که پیشتر در عمل به مسولیت های تاریخیشان علیه تروریسم به خاطر منافع زودگذر یا داشتن طرح های مشکوک، کوتاهی کرده و امروز نیز کوتاهی می کنند، می گویم که فردا خود شما نخستین قربانیان تروریسم خواهید بود . تو گویی که آنها از تجارب گذشته نزدیک که کسی از آن در امان نبود، هیچ درسی نگرفته اند.  

خداوندا گواه باش که من ابلاغ کردم .. خداوندا گواه باش که من ابلاغ کردم «وسیعلمُ الذین ظلموا أی منقلبٍ ینقلبون» (کسانى که ستم کرده‏اند به زودى خواهند دانست به کدام بازگشتگاه برخواهند گشت.)   والسلام علیکم ورحمة الله وبرکاته .

www.shafaqna.comنقد رسانه شما را دعوت می کند به مقایسه دو پیام فوق naghderasaneh.blog.ir

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی