نقــد رســــانــه

باز مهندسی افکار عمومی در باز نشر اخبار رسانه ای

نقــد رســــانــه

باز مهندسی افکار عمومی در باز نشر اخبار رسانه ای

در مهندسی افکار عمومی،
علاوه بر تنوع رسانه ها،
هم افزایی
در اقناع مخاطبِ هوشمند نیز،
لازم است.

کلمات کلیدی
آخرین نظرات
پیوندهای روزانه

۱۰ مطلب در مرداد ۱۳۹۲ ثبت شده است

مجدی حسین، رئیس حزب اسلامی «العمل» مصر

راه‌های رفته ایران پیش روی ماست

وقتی در دیدار با آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای، از فرونشاندن پهپادهای آمریکایی سخن می‌گفت، حاضران متوجه بغض گلویش شدند. از او دلیل این بغض را جویا شدیم که در پاسخ گفت: «شاید نسل امروز متوجه این خبر نباشد که جهان از آن سخن می‌گوید. آرزوی دوران کودکی ما این بود که چگونه می‌توانیم با غرب روبه‌رو شویم.» مجدی حسین، رئیس حزب اسلامی «العمل» مصر و از مبارزین و سیاسیون قدیمی این کشور، برای شرکت در اجلاس جهانی «اساتید دانشگاه‌ها و بیداری اسلامی» به ایران آمد. او نخستین‌بار ۲۷ سال پیش به علت اعتراض به حضور صهیونیست‌ها در نمایشگاه کتاب قاهره دستگیر شد و آخرین‌بار آن پس از جنگ ۲۲ روزه‌ی غزه بود که مخفیانه خود را به اهالی غزه رساند تا از طرف مردم مصر، مقاومت و پیروزی‌شان را تبریک بگوید اما بلافاصله پس از بازگشت دستگیر و زندانی شد. «اسلام و حکومتداری»، «آمریکا طاغوت زمان»، «احکام قرآن درباره پیروی از کفار و مشرکین» و «مقاومت پیروز شد» از جمله تألیفات مجدی حسین است. عصر روز دیدار با رهبر انقلاب اسلامی با او درباره آسیب‌های انقلاب‌های منطقه و ضرورت نظام‌سازی پایگاه اطلاع‌رسانی مقام معظم رهبری به  گفتگو نشسته است که در ادامه می آید.

http://farsi.khamenei.ir/image/ver2/li_star_1.gifحدود دو سال از آغاز «بیداری اسلامی» می‌گذرد و شما از کشوری به ایران آمده‌اید که حاکمان پیشین آن مهم‌ترین هم‌پیمانان آمریکا و اسرائیل بودند. در این چند وقت، مصر دستخوش فرازونشیب‌های فراوانی شده است. با توجه به تجارب‌ شما اگر بخواهیم آسیب‌های پیش روی این تحولات را بررسی کنیم -آسیب‌هایی که اکنون بیش از هر زمان دیگری اهمیت یافته- چه چالش‌هایی فراروی این انقلاب‌ها قرار دارد؟
یکی از چالش‌های انقلاب‌ها این است که نظامِ سرنگون‌شده گمان می‌کند می‌تواند برگردد و شکست را نمی‌پذیرد. نه‌تنها حاکمیت پیشین، که تمام طبقه‌هایی که سال‌ها در آن حکومت منتفع بوده‌اند نیز طبیعتاً تلاش می‌کنند که دولت جدید را از داخل تضعیف کنند و کشور را به وضعیت ناامنی و هرج و مرج ببرند و میان مردم و انقلاب فاصله بیندازند تا به مردم القا کنند که انقلاب، موجب هرج و مرج شده ولذا نظام پیشین بهتر بود. مخالفان در این راه از تمام نیروهای خود در حکومت استفاده می‌کنند، چون نظام فقط یک رئیس‌جمهور یا هیأت وزیران نیست؛ قضات بزرگ و متوسط در تمام ادارات دولتی و پلیس هم حضور دارند.
نمی‌توان به استقلال رسید، مگر وقتی که یک منظومه‌ی فکری متفاوت با منظومه فکری غرب داشته باشیم. ما باید تعریف جدیدی از علم داشته باشیم که با تعریف آنها متفاوت باشد و علم را در جهت منافع مردم و طبق ضوابط شرعی به کار گیریم و در دستیابی به علوم، متکی به خودمان باشیم.

چالش دوم ما نیروهای خارجی هستند. در شرایط کنونی آمریکا می‌خواهد بر کشورهایی که انقلاب در آنها صورت گرفته، تسلط پیدا کند. لذا می‌کوشد شرایطی پدید آورد که این کشورها نتوانند منافع خود را حفظ کنند. گاهی نیز تلاش می‌کند به نظام جدید کمک کند، اما نه از روی دوستی؛ در واقع به فکر سرنگونی این نظام است. این امکان‌پذیر نیست که حکام جدید بخواهند آمریکا را راضی نگهدارند و منافع خود را حفظ کنند. این امری غیر طبیعی است، زیرا اگر انقلاب بخواهد هرگونه اقدام جدیدی انجام دهد، منافع آمریکا به خطر می‌افتد. در این‌جا است که برخی نیروهای محلی با نیروهای بین‌المللی برای شکست‌دادن انقلاب از طریق ایجاد بحران‌های اقتصادی همدست می‌شوند.

مثلاً ما اکنون در مصر با بحران سوخت و قیمت مواد غذایی و نیز برپایی تظاهرات‌های فراوان و درخواست‌ها و مطالبات گروهی مواجه هستیم و به‌سختی با همه‌ی این بحران‌ها دست و پنجه نرم می‌کنیم. همچنین سوء‌استفاده از دموکراسی در بیان مطالبات دیگر که امکان برآوردن آنها برای هیچ انقلابی پیش از اصلاحات وجود ندارد؛ مانند افزایش دستمزدها. از دیگر چالش‌های پیش روی ما، مسدودکردن راه‌ها و به آتش کشیدن راه‌آهن و ... است. این‌ها چالش‌های مصر و تونس و تمام انقلاب‌های عربی است.

http://farsi.khamenei.ir/image/ver2/li_star_1.gifشما به تلاش غرب و به‌ویژه آمریکا اشاره کردید و آن را یک چالش برای انقلاب‌ها دانستید. به نظر شما برای جلوگیری از نفوذ غرب چه باید کرد؟
وظیفه‌ی فعلی ما بصیرت‌بخشی به حاکمان جدید است و کمک به آنها برای تصمیم‌‌های درست و مستقل از کشورهای بزرگ. در غیر این صورت، کشورهای ما همانند کشورهای اشغالی می‌شود. البته منظورم از اشغال، اشغال مرسوم از طریق نیروهای مسلح و نظامی نیست، بلکه به معنی نفوذ اقتصادی و سیاسی و رسانه‌ای بیگانگان است. برای جلوگیری از این اتفاق باید حاکمان جدید را از این خطرها آگاه کنیم. باید در تصمیم‌گیری‌ها در کنار آنها بایستیم و بابت هرگونه اشتباه آنها در زمینه‌ی تعامل با آمریکا به آنها اعتراض کنیم.

انقلاب‌های ما علیه یک حاکم یا خانواده نبود، زیرا آنها فقط نقش یک مجری را داشتند. خطر واقعی که مردم برای مقابله‌ی با آن قیام کرده‌اند، نفوذ آمریکا در کشور است. باید مردم ما برای حفظ نظام از نفوذ آمریکا و صهیونیسم، هماهنگ و مراقب باشند و آنها را از کشور بیرون کنند. نباید هیچ کمک و همکاری غیر عادی آنها مانند وام‌گرفتن از صندوق بین‌المللی پول یا اتحادیه‌ی اروپا و کمک‌های غربی را با این تصور بپذیرند که موجب حل مشکلات اقتصادی ما می‌شود.

باید به خودمان متکی باشیم. باید همکاری با کشورهای عربی و اسلامی را افزایش دهیم و حتی با کشورهای دیگر جهان مانند روسیه و هند و چین و آمریکای لاتین تعامل کنیم. جهان بسیار بزرگ است و می‌توان با کشورهایی جز آمریکا و غرب نیز رابطه داشت.
شاید نسل امروز متوجه این خبر نباشد که جهان از آن سخن می‌گوید. آرزوی دوران کودکی ما این بود که چگونه می‌توانیم با غرب روبه‌رو شویم. در آن دوران اگر ما از مواجهه‌ی با آمریکا سخنی می‌گفتیم، ممکن بود ما را مسخره کنند. امروز شکار هواپیماهای آمریکایی با فناوری پیشرفته توسط مسلمانان مایه‌ی افتخار است.

http://farsi.khamenei.ir/image/ver2/li_star_1.gifبه نظر می‌رسد یکی از راه‌های بنیادی مقابله با نظام سلطه، تلاش برای نظام‌سازی درست در این کشورها است؛ مخصوصاً با توجه به الگوهای نظام‌سازی رقیبی که در مقابل الگوی اسلامی قرار دارند. نظر شما در این باره چیست؟
این یک امر ضروری است، زیرا نمی‌توان به استقلال رسید، مگر وقتی که یک منظومه‌ی فکری متفاوت با منظومه فکری غرب داشته باشیم. ما باید تعریف جدیدی از علم داشته باشیم که با تعریف آنها متفاوت باشد و علم را در جهت منافع مردم و طبق ضوابط شرعی به کار گیریم و در دستیابی به علوم، متکی به خودمان باشیم. ما نباید منتظر باشیم که غربی‌ها این علوم را در اختیار ما قرار بدهند یا ندهند، زیرا غرب این علوم را به ما نخواهد داد. منظور ما از استقلال، استقلال عمیق و واقعی است. ما تنها دشمنی سیاسی با غرب نداریم، از لحاظ فکری نیز با آنها دشمنی داریم و الگوی تمدنی ما با آنها متفاوت است. پس اگر به نظام‌سازی که رهبر انقلاب در سخنرانی خود به آن اشاره کردند، توجه نکنیم، شکست می‌خوریم. طبیعتاً دلیل اساسی فروپاشی سیستم گذشته این بود که جامعه را در برابر جنگ فکری بیگانگان حفظ نکرد و این مصونیت، با نظم جدید حاصل می‌شود.

نکته‌ی مهم دیگر این است که جنبش اسلامی نیروهای بسیاری دارد. این افراد باید فوراً جاهای خالی را پر کنند و دولت را پاکسازی کنند. سپس احزاب اسلامی باید تقویت شوند و نه‌فقط یک حزب. در کشور ما مجموعه‌های اسلامی زیادی وجود دارد که باید از همه‌ی آنها استفاده کنیم تا نیروهای مورد نیاز دولت را آموزش دهند و آماده کنند. همین نیروها هستند که باید مبارزه با نظام پیشین در خیابان‌ها را به مرحله‌ی مبارزه برای سازندگی و اقدامات فکری برای نظام‌سازی تبدیل کنند. این اتفاق به شکل محدود در مصر اتفاق افتاد. مثلاً ما ۲۶ وزارتخانه داریم که فقط پنج یا شش وزیر آنها اسلامگرا هستند. این یک اقلیّت است و دولت اسلامی و حتی دولت إخوان‌المسلمین نیست، باقی وزرا از دولت سابق هستند و به همان روش سابق هم عمل می‌کنند و توانسته‌اند همان نسبت قبلی خود را در دولت جدید حفظ کنند. در حالی که می‌شد به جای آنها شخصیت‌های ملّی یا اشخاصی از جریان‌های دیگر قرار بگیرند. پس باید تدریجاً این نیروها را وارد دولت کرد و به حمایت از آموزش و دانشگاه‌ها به عنوان یک مسأله‌ی استراتژیک توجه ویژه داشت تا رفته‌رفته عناصر اسلامی این مراکز را در دست بگیرند و این نیز به وقت و زمان نیاز دارد.

رسانه نیز بسیار مهم است. آن‌چه که بیش از هر چیز دیگری انقلاب را تهدید می‌کند، تبلیغات منفی رسانه‌ای است. در این زمینه باید قوانین و ضوابطی را برای رادیو و تلویزیون و شبکه‌های ماهواره‌ای و روزنامه‌ها تعریف نمود. باید رسانه‌ی اسلامی موفق نیز داشته باشیم که مردمی باشد و بتواند با مردم رابطه برقرار کند. معرکه‌ی رسانه‌ها بسیار مهم است.

http://farsi.khamenei.ir/image/ver2/li_star_1.gifبه نظر شما تجربه‌ی انقلاب اسلامی ایران چگونه می‌تواند به این انقلاب‌ها کمک کند؟
مهم‌ترین ابزار غرب علیه ما جنگ روانی با هدف شکستن اراده‌ی ما است. آنها از طریق مزدورانشان سعی می‌کنند این نکته را القا کنند که بر خلاف آنها، ما در پایین‌ترین مرتبه‌ی عقلی هستیم و آنها از لحاظ علمی بسیار از ما جلوتر هستند. ما چاره‌ای جز این نداریم ‌که دست خود را به سوی آنها دراز کنیم و همه چیز خود را از آنها بخواهیم. حتی گاهی همین عبارات را در سخنان خود به‌صراحت می‌گویند که ماباید از هرچه به ما می‌دهند، راضی باشیم. آنها می‌خواهند اعتماد به نفس را از ما بگیرند و تجربه‌ی جمهوری اسلامی ایران از این حیث مهم است که در سه دهه‌ی گذشته مشکلات و چالش‌های بسیاری -همچون تحریم‌های اقتصادی و ...- را تحمل کرده از سر گذرانده است. ایران ثابت کرده که می‌توان در برابر این چالش‌ها مقاومت کرد و به پیش رفت. از همین رو ایران الگویی برای ملت‌های منطقه شده تا بدانند که اسلامگراها هم می‌توانند همانند گذشته از پیشرفت‌های علمی برخوردار شوند.
پادکست: «العلمُ سلطان»
 

ما می‌توانیم خودمان زمام امور را به دست بگیریم. ما کارشناسان و خبرگان ممتازی در تمام زمینه‌ها داریم؛ از جمله کارشناسان انرژی هسته‌ای در ایران. ما باید زمینه‌ها‌ی اجرای علمی را که دانشمندان ما فراگرفته‌اند و همچنین زمینه‌ی توسعه و پیشرفت این علوم را فراهم کنیم و این فناوری‌ها را بومی‌سازی کنیم. این اتفاقی است که در ایران رخ داده است. پس همکاری و همگرایی کشورهای عربی و اسلامی می‌تواند راه را برای ما کوتاه کند تا به جای آن‌که از صفر شروع کنیم، مسافتی را که ایران طی کرده است، ما در یک زمان کوتاه‌تری طی کنیم.

http://farsi.khamenei.ir/image/ver2/li_star_1.gifشما از سخنرانان در دیدار اساتید دانشگاه‌های جهان اسلام با رهبر انقلاب بودید. هنگامی که موضوع صحبت‌ شما به پیشرفت‌های علمی ایران رسید، به‌خصوص هنگام اشاره به فرونشاندن پهپاد آمریکایی توسط ایران، شما بغض کردید و این حالت روحی شما بسیاری از حاضران را تحت تأثیر قرار داد. علت آن شرایط عاطفی شما چه بود؟
شاید نسل امروز متوجه این خبر نباشد که جهان از آن سخن می‌گوید. آرزوی دوران کودکی ما این بود که چگونه می‌توانیم با غرب روبه‌رو شویم. در آن دوران اگر ما از مواجهه‌ی با آمریکا سخنی می‌گفتیم، ممکن بود ما را مسخره کنند. مسأله‌ی ما همان چیزی است که رهبر انقلاب در نقل خاطره‌شان از امام خمینی به آن اشاره کردند و این سخنرانی گویی تکرار آیه‌ی «أَفَتَخشَونَهُم فَاللهُ أحَقُّ أن تَخشوه»۱ بود. نقطه‌ی ضعف ما تاکنون احساس خودکم‌بینی و احساس شکست روحی بوده است که به لطف خدا در حال برطرف‌شدن است.

اما امروزه هنگامی که مسلمانان می‌توانند هواپیماهای آمریکایی با فناوری پیشرفته را بدون این‌که آسیبی ببیند، تصاحب کنند، این مایه‌ی افتخار است. آرزوی ما این بوده که چگونه می‌توانیم با این همه قدرت نظامی و اقتصادی غرب روبه‌رو شویم. پس این یک خبر عادی نیست، بلکه نشان‌دهنده‌ی رقابت جدی ما با آمریکا در عرصه‌ای بوده که آنها مدّعی پیشرفت در آن هستند. ما باید این پیروزی‌ها را حفظ کنیم و اهمیت آن را بدانیم و آنها را در جنگ رسانه‌ای نیز شکست بدهیم، زیرا آنها چنین اخباری را منتشر نمی‌کنند.

پی‌نوشت:
بخشی از آیه‌ی ۱۳ سوره‌ی توبه


منبع:
خبرگزاری بین المللی جنبش عدم تعهد(نمنادات آی آر)
namna.ir

۱ نظر ۲۴ مرداد ۹۲ ، ۱۴:۱۲


تجزیه کشورهای عربی خاورمیانه تا پیش از سال ۲۰۱۵

درز خطرناک ترین پژوهش پنتاگون
Wednesday 31 July 2013 12:49
Printable RSS
خاورمیانه


تجزیه کشورهای عربی خاورمیانه تا پیش از سال ۲۰۱۵

به تازگی پژوهش خطرناکی از وزارت دفاع آمریکا، «پنتاگون» به بیرون درز پیدا کرده است که بر تجزیه کشورهای عربی منطقه خاورمیانه از جمله عراق، مصر، سوریه، عربستان و سودان تا پیش از سال ۲۰۱۵ میلادی تاکید می کند.
به نقل از پایگاه خبری الاوسط، به تازگی پژوهش خطرناکی از درب های وزارت دفاع آمریکا، «پنتاگون» به بیرون درز پیدا کرده است که بر تجزیه کشورهای عربی منطقه خاورمیانه تا پیش از سال 2015 میلادی تاکید می کند.

این طرح تقسیم که پژوهشی 1736 صفحه ای را در می گیرد، در واقع برآورد دقیق از اوضاع جاری در کشورهای عربی از جمله کشورهای عربی حوزه خلیج فارس است.

این درحالی است که اظهار شده، 1900 صفحه از این پژوهش تحلیل ها، بررسی ها، پژوهش ها و توصیه هایی را شامل می شود که براساس تحلیل های میدانی به دست آمده و اندیشکده ها و دانشگاه های سیاسی و مراکز نظامی دست به آن زده اند.

۰ نظر ۲۳ مرداد ۹۲ ، ۲۳:۴۵

رسانه احمدی نژاد پس از دوران ریاست جمهوری:

شیطان عجب زرنگ است!

نارمک

سخنان "احمدی نژاد" در استقبال مردمی محله نارمک

اگر حقیقت امام مطرح شود امام فصل مشترک همه انسانهاست؛ مسیحی، بودایی، یهودی، هندو و حتی آنهایی که دینی ندارند اما پاک هستند، فطری هستند. وظیفه ما و وظیفه جمهوری اسلامی است. اصلا جمهوری اسلامی به وجود آمده است که دعوت کند به حکومت امام زمان. انقلاب برای همین شد. انقلاب شد تا به سوی حکومت امام زمان برویم. حالا ببینید شیطان چقدر زرنگ است که وسط انقلاب، وسط جمهوری اسلامی، امام را از ذهن ها می برد.  
محمود احمدی نژاد یکی دو شب پیش لیست بلند بالایی از اولین های دولت ارائه داد؛ از اولین رئیس جمهوری که هلی کوپترش با دکل برق اصابت کرد تا اولین دولتی که در انتخابات کاندیدا نداشت. احمدی نژاد اما شاید یکی از جالب ترین اولین های دولت های نهم و دهم را فراموش کرده بود. امروز همه متوجه شدند که احمدی نژاد اولین رئیس جمهوری است که آدرس منزلش را همه همشهری هایش می دانند.

احمدی نژاد بچه نارمک است. ساکن بن بست شرقیِ میدان ۷۲؛ بن بستی که امروز ساعات شلوغ و متفاوتی را به خود دید. بعد از ظهر امروز اهالی میدان ۷۲ از رئیس جمهور سابق استقبال کردند و حق همسایگی را به جا آوردند. شب هنگام اما نوبت هواداران بود تا میدان ۷۲ را رونق بدهند و برای خدا قوت گفتن در مقابل منزل نوساز احمدی نژاد تجمع کنند.

دقایقی از اذان مغرب گذشته بود که دوستداران احمدی نژاد به منزل رئیس جمهور رسیدند.
اوایل ۵۰ نفری می شدند. بعضی ها با خودشان گل و شیرینی هم آورده بودند. دقایقی بعد درب منزل باز شد و رئیس جمهور سابق به میان هوادارانش آمد و کوشید تا با تک تکشان خوش و بش کند و به ابراز احساساتشان پاسخ دهد.
بعضی ها از فرصت استفاده می کردند تا از زیر زبان احمدی نژاد حرف سیاسی بیرون بکشند.
یکی نفر خطاب به رئیس جمهور سابق گفت: «آن روزها که مشایی را رد صلاحیت کردند، ما نیز به تبعیت از شما روزه گرفتیم و صلوات فرستادیم، از خدا خواستیم تا آنچه خیر است را محقق کند.»
احمدی نژاد پاسخ داد: «حوصله کنید! باید همه حوصله کنیم! همه اش به نفع حق و به نفع حکومت جهانی و به نفع امام زمان (عج) است. همه اش!»
عده ای دیگر اما متلک های آبداری را حواله برخی شخصیت های سیاسی می کردند. یک از خانم ها با صدای بلند می گفت: «رئیس جمهور ما اهل سعدآباد نیست، بچه میدان ۷۲ نارمک است.»
دیگری گفت: «دکتر ۴ سال منتظر می مانیم تا بازگردی» و حسابی تشویق شد.
یک از جوانان هم اینگونه رئیس جمهور سابق را خطاب قرار داد: «دکتر باید هفته ای یک بار اینجا هیئت برگزار کنی! وگرنه ما هر شب اینجاییم!»

پاسخ احمدی نژاد در ابتدا به درخواست حاضران برای سخنرانی منفی بود.

احمدی نژاد گفت: «امروز نوبت شماست که حرف بزنید.»
رئیس جمهور سابق اما بالاخره راضی شد تا برای دقایقی سخنرانی کند...
۰ نظر ۲۳ مرداد ۹۲ ، ۰۷:۰۰


نگاهی به تحقق عجیب 14 پیش بینی بزرگ امام خامنه ای(مدظله)

میانگین امتیار کاربران: / 7
ضعیفعالی 
نگاهی به پیدایش انقلاب اسلامی از سال 42 تا کنون نشان می دهد که هدایت و حفظ این امانت بزرگ در طوفان خطرات بدون امدادهای غیبی از یک سو و رهبری الهی و حضور مردمی از سویی دیگر امکان پذیر نبوده است ، مطمئناً علاوه بر نصرت الهی ، نگاه عمیق و حکیمانه امام راحل(ره) و ولی امر مسلمین به تحولات و پیش بینی رخدادهای پیش رو ، نقش مهمی در تحلیل صحیح و اتخاذ مواضع درست برای گذر از طوفان حوادث و نقشه های شوم دشمنان داشته است ما در گذشته در طی مقاله ای به بررسی تحقق عجیب پیش بینی های امام راحل پرداختیم ، مقاله پیش رو نیز نگاهی خواهد داشت به تحقق پیش بینی های بزرگ ولی امرمسلمین نسبت به تحولات مهم جهان.

با سلام و درود بر همه عزیزان ، و تبریک عید سعید فطر بر همه میهمانان ضیافت الهی و آرزوی قبولی طاعات و عبادات

بعد از عروج ملکوتی امام عزیز(ره) ، اکثریت دشمنان و برخی از دوستان ، آینده انقلاب اسلامی را با وجود مشکلات و دشمنی های عظیم ، تیره و تار و رو به زوال می دیدند اما درخشش شمس وجود امام راحل و تجلی در کالبد فرزندی خلف ، ضمن باطل کردن توهمات دشمنان ، نور امیدی در دل دوستان برافروخت و افق پیش رو را روشن و درخشان نمود ، فرمایشات گهربار ، مواضع حکیمانه و نگاه ملکوتی امام خامنه ای(مدظله) خمینی دیگری را در اذهان زنده کرد ، که جمله جمله ی سخنانش باطن ها داشت.

بخشی از این درخشش عظیم ولی امر مسلمین در هدایت صحیح سفینه انقلاب را باید در پیش بینی صحیح تحولات پیش رو که زمینه اتخاذ مواضع مناسب و صحیح را فراهم می آورد ، جستجو کرد ، ما در این مقاله نگاهی خواهیم داشت به تحقق عجیب برخی از پیش بینی های بزرگ امام خامنه ای(مدظله) که وقوع تعدادی از آنها بزرگترین تئوریسین ها و متفکرین را نیز شگفت زده و متحیر کرده است :

1- پیش بینی مرگ حافظ اسد و تغییر قدرت در سوریه به نفع حزب الله

2- پیش بینی شکست مذاکرات صلح خاورمیانه در اوج توافقات بین المللی

3- پیش بینی افول آمریکا بعد از 11 سپتامبر و گرفتاری در باتلاق عراق

4- پیش بینی عاقبت فلاکت بار سران مزدور عرب

5- پیش بینی وقوع انقلاب در مصر با روحیه اسلامی - انقلابی ملت مصر

6- پیش بینی عقب نشینی اسرانیل و پیروزی مقاومت در سال 2000

7- پیش بینی آغاز نهضت خدمت رسانی

8- پیش بینی جنگ 33 روزه توسط امام خامنه ای(مدظله) و پیروزی مقاومت در آن

9- پیش بینی جنایات بزرگ اسرائیل چند ماه قبل آغاز جنگ غزه

10- پیش بینی وجود شاه سلطان حسین ها ، خطر بزرگ آنها و سوء استفاده از حرکت فتنه گران

11- پیش بینی آغاز بیداری اسلامی و تحقق خاورمیانه جدید اسلامی

12- پیش بینی گسترش بیداری ملتهای خاورمیانه به قلب اروپا

13- پیش بینی آزادی قدس شریف و نابودی اسرائیل

14- پیش بینی سقوط غرب و آمریکا

 

1- پیش بینی مرگ حافظ اسد و تغییر قدرت در سوریه به نفع حزب الله

نقل قول زیر توسط بزرگ سردار جبهه حق ، سیدحسن نصرالله که شرایط سخت زمان بیماری حافظ اسد و نگرانی حزب الله را از وقایع آن دوران تشریح می کند ، به خوبی پرده از عمق نگاه الهی امام خامنه ای(مدظله) و پیش بینی های الهی معظم له برمی دارد :

مساله سوریه بود. به خاطر سیستم امنیتی بسیار بسته کسی نمی دانست در داخل سوریه چه می‌گذرد و ما نیز نمی‌دانستیم که بعد از مرگ حافظ اسد چه می‌شود. لذا همیشه نگران بودیم که یک مخالف سر کار بیاید. یک بار که حافظ اسد مریض شد، خدمت آقا رسیدیم و گفتیم برایش دعا کنید، فرمودند دعا می‌کنم. بعد از مدتی خوب شد. گذشت تا این که بار دیگر حافظ مریض شد. دوباره خدمت آقا رسیدیم که دعا کنید، فرمودند: «البته من دعا می کنم ولی ناراحت نباشید. چون کسی که بعد از او می‌آید برای شما خیلی بهتر خواهد بود.»

برای دیدن بقیه پیش بینی ها روی ادامه مطلب کلیک نمایید

۱ نظر ۱۹ مرداد ۹۲ ، ۰۷:۲۵

سید حسن نصرالله:

آزادسازی جنوب لبنان از ایام‌الله است

 جنگ جهانی علیه سوریه آغاز شد

دبیرکل حزب‌الله لبنان با اشاره به مخالفت‌های معارضان با گفت‌وگو اعلام کرد نبرد کنونی در سوریه جز درد و رنج و اندوه هیچ افقی ندارد.

به گزارش خبرگزاری فارس، سید «حسن نصرالله» دبیرکل حزب الله لبنان در اظهارات خود در مراسم روز عید ملی مقاومت و آزادسازی جنوب لبنان در مشغره ضمن تبریک و تهنیت به مردم لبنان به مناسبت سالروز عید مقاومت و آزادسازی جنوب این کشور گفت که در این لحظه تمامی جانفشانی‌ها و شهدا و خانواده‌های آنها و تمامی زخمی‌ها، اسرا و کسانی که از زندان‌ها خارج شده‌اند و تمامی ملت خود را که در سرزمین خود پایمردی و مقاومت کردند را به یاد می‌آوریم. تمامی قربانیان از ارتش و ملت مقاومت و لبنانی‌ها و فلسطینی‌ها و سوری‌هایی که در این مبارزه به شهادت رسیدند، از جمله سید عباس موسوی و شیخ راغب حرب و حاج عماد مغنیه و تمامی شهدا را به خاطر می‌آوریم.
 
وی همچنین از اهالی بقاع غربی تشکر و قدردانی ویژه کرد که این مراسم در سرزمین آنها برای یادبود شهدا و ملت لبنان برگزار شده و قربانیان زیادی را داده است و نقش اساسی در مقاومت و پیروزی آن داشته است.
 
آزادسازی جنوب لبنان از ایام‌الله است
 
نصرالله روز آزادی جنوب لبنان را از ایام الله خواند و گفت که رحمت و برکات خداوند و تایید ایشان در آن روز برای ملت مقاوم لبنان متجلی شد و غضب خداوند نیز بر اشغالگران جاری گشت، این پیروزی ما و این شکست دشمنان یکی از روزهای خداوند بود.
 


۰ نظر ۱۶ مرداد ۹۲ ، ۰۲:۰۶