نقــد رســــانــه

باز مهندسی افکار عمومی در باز نشر اخبار رسانه ای

نقــد رســــانــه

باز مهندسی افکار عمومی در باز نشر اخبار رسانه ای

در مهندسی افکار عمومی،
علاوه بر تنوع رسانه ها،
هم افزایی
در اقناع مخاطبِ هوشمند نیز،
لازم است.

کلمات کلیدی
آخرین نظرات
پیوندهای روزانه

۳۰ مطلب در شهریور ۱۳۹۲ ثبت شده است

گزارشی از پایگاه اطلاع رسانی امام جمعه شیراز


ذکر برخی مشاغل حرام در عرصه های هنری

در خطبه های نماز جمعه  شیراز 

توسط آیت الله ایمانی امام جمعه شیراز


جمعه 29 شهریور مصلای شیراز

خطبــــه دوم :

امام جمعه ی شیراز در خطبـــــه دوم نماز جمعه پس از سلام به ساحت پیامبر گـــرامی اسلام ( صلی الله علیه و آله و سلم ) و ائمه هدی صلوات الله علیهم اجمعین اظهار داشتند :


چند مسئله در ارتباط با کسب و درآمد حلال و حرام اشاره می کردیم می فرمایند : همان گونه که تلاش برای کسب درآمد حلال بعضی اوقات واجب و بعضی اوقات مستحب است ، تلاش برای درآمد نامشروع و حرام هم حرام است و بعضی اوقات براساس اینکه آن شغل چه نوع شغلی باشد مکروه می باشد .

اگر کسی از راه های نامشروع یعنی خرید و فروش ، ساخت و ساز وسایل و ابزاری که برای فرد و جامعه مضر می باشد زندگیش را تأمین کند کار او حرام است و در بیشتر موارد معامله او باطل یعنی تصرف در اموال بدست آمده حرام و غیرصحیح می باشد .

آنچه برای فرد و جامعه مضر است مثل خرید و فروش فیلم های مبتذل و مستهجن ، تصاویر و عکس های که مهیّج شهوات جنسی و نفسانی است ، تابلوهایی که ترسیم می شود و به عنوان کالای هنری مورد خرید و فروش قرار می گیرد حرام است و درآمدی که کسب می شود درآمد باطل و غیرمشروع است .

بنابراین آنانی که در چهار راه ها ، مغازه ها و استودیوهای مختلفی که به تولید و ترویج این گونه تصاویر و فیلم ها می پردازند و یا خرید و فروش می کنند همه آنها کارشان حرام و درآمدهایشان نامشروع است ولو به عنوان آثار هنری باشد .

نقاشی هایی که مهیّج است و زنانی برهنـــــه و نیمه برهنـــه نشان میدهد ، فیلم ها و سی دی های مبتذل و یا در فضاهای مجازی عکس هایی که گذاشته می شود برای بازدید دیگران ، همه اینها کارهای حرام و غیرمشروع است

و بر حاکم شهر واجب است که جلوی اینها را بگیرد

یعنی دستگاه قضایی که از طرف ولایت فقیه مأموریت اجرای حدود را به عهده گرفته

و نیروهایی که دست اندرکار ضابطین قضایی هستند موظفند که این گونه مشاغل را در جامعه جمع آوری کنند

و از توسعه آن ها جلوگیری کنند

و از ایجاد و تولید آن هم جلوگیری لازم را داشته باشند .

قسمتی از متن خطبه های نماز جمعه شیراز 29 شهریور 1392

-منبع:

http://www.a-imani.ir

۱ نظر ۳۰ شهریور ۹۲ ، ۲۳:۳۲

.

بسیحیان


ضرغامی در سی و سومین نشست افق رسانه:

اصل امید باید بر همه برنامه های رسانه ملی حاکم باشد

سی و سومین نشست افق رسانه با موضوع "امید" و با حضور برنامه سازان، مدیران و هنرمندان رسانه ملی در مرکز همایش های سازمان و صدا و سیما برگزار شد.
به گزارش باشگاه خبرنگاران، در این نشست رییس رسانه ملی، امیدواری را لازمه حیات انسانی دانست و گفت: از دیدگاه مقام معظم رهبری مسلمان سرشار از امید است و رسانه ها باید دائماً در کوره امید بدمند چرا که واقعیات کشور و عزم و اراده ملت، هر انسان منصفی را به آینده امیدوار می کند. 

آقای ضرغامی نقش رسانه ملی در ایجاد امید و انگیزه و اشتیاق عمومی به پیشرفت و مبارزه با مشکلات را بی بدیل دانست و گفت: اصل "امید" باید بر تمام برنامه ها و ساختارهای تولیدی حاکم باشد و به بهانه برخی ملاحظات رسانه ای نباید نتیجه هیچ برنامه ای ایجاد یأس و ناامید در جامعه باشد. 

رییس رسانه ملی گفت: در حالی که آتش جنگ و فتنه در بسیاری از مناطق دنیا شعله ور است و کشورهای غربی در بدترین شرایط اقتصادی و اجتماعی و نارضایتی عمومی قرار دارند؛ رسانه های آنان تلاش می کنند تا با بزرگ نمایی مشکلات مردم ایران؛‌ آنان را از ادامه راه افتخار آفرین خود مأیوس و ناامید سازند. 

آقای ضرغامی موضوعاتی از قبیل؛ آگاهی و دانش، کار و اشتغال رفاه اقتصادی و اجتماعی، خانواده، شاد و نشاط، سلامت، قناعت، کارآمدی، معنویت و مهدویت و سرمایه اجتماعی را از جمله عوامل مهم و امیدآفرین در جامعه دانست و بر رعایت دقیق و راهکارهای اجرایی و سیاست های اجرایی مصوب در این خصوص تأکید کرد. 

رییس رسانه ملی با تأکید ضرورت بر حمایت همه جانبه از برنامه ها و اقدامات سازنده قوای سه گانه گفت: رهنمودهای مقام معظم رهبری در دیدار با رییس جمهور و اعضای محترم دولت، اصول حاکم بر سیاست های رسانه ملی در تعامل با قوه مجریه خواهد بود./ی2

منبع: باشگاه خبرنگاران
۰ نظر ۲۴ شهریور ۹۲ ، ۰۷:۳۷

انرژی

"ضدامریکایی،

ضدصهیونیستی

و ضدارتجاعی"

ملت‌های منطقه

در حال رهاشدن است


سرلشکر سلیمانی

موقعیت مقتدرانه مقاومت

در منطقه مدیون دولت سوریه است


"مقاومت تأمین‌کننده حقیقی منافع ملی ایران است"

سرلشکر سلیمانی: موقعیت مقتدرانه مقاومت در منطقه مدیون دولت سوریه است

خبرگزاری تسنیم: فرمانده سپاه قدس گفت: مشکل واقعی سوریه از نظر غرب و صهیونیسم و ارتجاع، حاکمیت اقلیت علوی یا نبود دموکراسی نیست، بلکه واقعیت این است که غرب و ارتجاع می‌دانند که موقعیت مقتدرانه مقاومت در منطقه، بدون تردید مدیون دولت سوریه است.

به گزارش گروه دفاعی خبرگزاری تسنیم، سرلشکر قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سی و سومین همایش افق رسانه با قدردانی از نقش بارز صدا و سیما در معرفت‌بخشی دینی و سیاسی و حفظ روحیه انقلابی با بیان تحلیلی درباره جایگاه جمهوری اسلامی در منطقه گفت: این جایگاه عظیم و عمیق دینی ــ سیاسی، با کمترین هزینه و در چارچوب منافع ملی به دست آمده است.

وی، فلسطین ، لبنان و عراق را سه محور اساسی تحولات 15 سال اخیر دانست و افزود: دستاوردهای بی‌بدیل جمهوری اسلامی و موقعیت تعیین کننده ایران در هر سه محور، واقعیتی است که دشمنان نیز به آن اذعان می‌کنند.

فرمانده نیروی قدس سپاه گفت: تحقق دموکراسی و مردم‌سالاری در هر نقطه از جهان اسلام، به‌نفع جمهوری اسلامی و به‌ضرر غرب خواهد بود.

سردار سلیمانی افزود: دو پیروزی مستقیم حزب‌الله لبنان در مجبور کردن نیروهای آمریکایی، خروج از لبنان در سال 2000 و پیروزی خیره کننده در جنگ 33روزه با ارتش رژیم صهیونیستی، نشان دهنده اقتدار حزب‌الله لبنان یعنی مولود مبارک انقلاب اسلامی است.

وی گفت: در دو جنگ 22روزه و 8روزه نیز مجاهدان فلسطینی و مردم فداکار غزه با الگوپذیری از حزب‌الله لبنان و به‌برکت کمک‌های تعیین کننده ایران ، اسراییل را مجبور به پذیرش شکست کردند که این واقعیت نیز نشان‌دهنده جایگاه رفیع جمهوری اسلامی در منطقه است.

فرمانده نیروی قدس سپاه، شدت یافتن توطئه‌های جبهه استکبار و ارتجاع منطقه بر ضد انقلاب اسلامی را پیامد جایگاه بی‌بدیل و موقعیت رو به گسترش جمهوری اسلامی خواند و گفت: روش‌هایی همچون ایجاد درگیری‌های طایفه‌ای، قومی، فرسایش جبهه مقاومت در لبنان، تشدید فتنه رویارویی شیعه و سنی، نفوذ و هدایت گروه‌های تندروی تکفیری بر ضد انقلاب اسلامی، یک هدف واحد یعنی تضعیف جایگاه ایران در منطقه را دنبال می‌کند.

سرلشکر سلیمانی افزود: سوء استفاده از حساسیت‌های مذهبی در جهان اسلام‌، تشدید شیعه‌هراسی، وحدت پنهانی لابی صهیونیستی و ارتجاع، تشکیل جبهه واحد رسانه‌ای در منطقه و غرب، پول‌پاشی وسیع ارتجاع، به‌کارگیری و هم‌پوشانی همه مؤلفه‌های "سیاسی، اقتصادی و امنیتی" از نکات بارز سازماندهی جبهه استکبار و ارتجاع در رویارویی با جبهه مقاومت و انقلاب اسلامی است.

وی نگاه حکیمانه رهبر معظم انقلاب را پشتوانه اساسی و نرم‌افزار حقیقی ارتقای جایگاه جمهوری اسلامی در منطقه دانست و گفت: باید منطق محکم جمهوری اسلامی را برای افکار عمومی به‌درستی تبیین کرد.

فرمانده نیروی قدس سپاه تأکید کرد: مشکل واقعی سوریه از نظر غرب و صهیونیسم و ارتجاع، حاکمیت اقلیت علوی یا نبود دموکراسی نیست، بلکه واقعیت این است که غرب و ارتجاع می‌دانند که موقعیت مقتدرانه مقاومت در منطقه، بدون تردید مدیون دولت سوریه است.

سرلشکر سلیمانی مقاومت را تأمین کننده حقیقی منافع ملی ایران دانست و با اشاره به شکاف‌های موجود در جبهه داخلی و خارجی ضدسوری، و انزجار مردم سوریه از گروه‌های تکفیری گفت: پیروزی‌های مستمر ارتش سوریه در یک سال اخیر، باعث هجمه همه‌جانبه اخیر به سوریه شده است.

وی جبهه مقاومت از جمله حزب‌الله لبنان را از عوامل اصلی تأمین منافع ملی ایرانیان در حال و آینده دانست و گفت: انرژی "ضدامریکایی، ضدصهیونیستی و ضدارتجاعی" ملت‌های منطقه در حال رهاشدن است و این واقعیت، اقتدار و جایگاه روزافزون ایران را نوید می‌دهد.

انتهای پیام/*

*سرویس: سیاسی ، تاریخ: ۲۳/شهریور/۱۳۹۲ - ۱۴:۲۶ ، شناسه خبر: ۱۴۰۳۱۸*

منبع: خبرگزاری تسنیم
۰ نظر ۲۴ شهریور ۹۲ ، ۰۷:۲۰


"جنگ جهانی Z" و تروریسم سینمایی

استفاده از ابزار سینما برای توسعه برنامه های صهیونیستی و توجیه افکار عمومی سالهای سال است که در دستور کار رژیم صهیونیستی و آمریکا قرار دارد اما در جدید ترین نسخه این برنامه اشاره های ضمنی و تلویحی تبدیل به فریادهای واقعی شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر در این فیلم علمی تخیلی که به آینده ی کره زمین مرتبط است، به اسرائیل (و ادامه بقای آن تا آن زمان) اشاره شده است. در این فیلم نشان داده می شود که ویروسی خطرناک و نادر، انسان ها را به مردگان متحرک تبدیل می کند. سپس این اجساد متحرک که «زامبی» نامیده می شوند، به انسان ها حمله می کنند.

براساس این فیلم ساخت دیوار حائل اسرائیل پیرامون بیت المقدس توجیه  میشود بطوریکه، همین دیوار، باعث شده تا تمام اجساد متحرکی که به این ویروس خطرناک مبتلا شده اند در خارج از بیت المقدس باقی بمانند و تمام انسان های سالم، درون این دیوار حائل در بیت المقدس زندگی کنند.

 

جنگ جهانی z و توجیه ساخت دیوار حائل در اسرائیل

 

در فیلم سه گانه ماتریکس نیز اشاره ای تلویحی به این موضوع شده بود، زیرا در آن فیلم علمی تخیلی نیز "صهیون" یا "زایون" تنها شهر در جهان باقی مانده بود که انسان ها به طور طبیعی در آن زندگی می کردند و بقیه کره زمین تحت سیطره ی ماشین های ستمکار بود.

در فیلم جنگ جهانی Z از اشاره تلویحی به شهری به نام صهیون پافراتر گذاشته شده و مستقیماً به اسرائیل و بیت المقدس اشاره می شود. در ضمن در این فیلم ضمن اشاره ضمنی به مشکل نداشتنِ اسرائیل با فلسطینیانی که موجودیت و حق بقای اسرائیل را پذیرفته اند، نشان داده می‌شود که فلسطینیان با اسرائیلی‌ها متحد می شوند تا با کمکِ یکدیگر، با این اجساد متحرکِ خطرناک بجنگند.

 

فیلم جنگ جهانی z

 

همچنین دانیلی کرتز، شخصیت زن اول این فیلم، که با همکاری با کاراکترِ براد پیت (قهرمان داستان مرد فیلم) تلاش دارد این ویروس خطرناک را از جهان ریشه کن کند، در نقش یک "نظامی زن اسرائیلی" سرسخت ظاهر می‌شود.

منبع: سایت شبکه خبر


نقد تکنیکی این فیلم رابا کلیک روی ادامه مطلب ببینید

۰ نظر ۲۱ شهریور ۹۲ ، ۲۲:۰۹